Videó: A Knauf CIS Csoport Csapatainak Részvétele A Knauf Junior Trophy Nemzetközi Versenyen

Videó: Финал проекта 2024, Április
Anonim

A verseny fő célja a száraz építési rendszer népszerűsítése a szakiskolások körében. Ez komoly kihívás a fiatal, ígéretes kézművesek számára - kipróbálni és megmutatni képességeiket az építőiparban és a befejező iparban.

nagyítás
nagyítás
nagyítás
nagyítás

Az első Knauf Junior Trophy-t 2000-ben rendezték Lettországban. Létének 14 éve óta rendeznek versenyeket fiatal szakembereknek Észtországban, Lengyelországban, Szerbiában, Horvátországban, Ausztriában, Svájcban és Macedóniában. Idén Csehországban, Prágában került megrendezésre a Knauf Junior Trophy június 3. és június 5. között.

nagyítás
nagyítás

Két 21 éven aluli diák csapata érkezett 17 országból: Ausztria, Belgium, Bosznia és Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Csehország, Észtország, Grúzia, Kazahsztán, Lettország, Litvánia, Macedónia, Oroszország, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia és Ukrajna …

nagyítás
nagyítás

A verseny elméleti és gyakorlati részekből állt. Az elméleti részben a résztvevők 60 kérdést kapnak a szárazépítés témakörében, és 30 percen belül kiválasztják a helyes választ a négy javasolt lehetőség közül. A gyakorlati részben minden csapatnak 240 perc alatt össze kell állítania egy összetett szerkezetet gipszkarton lapokból és profilokból.

nagyítás
nagyítás

Az ukrán csapat sajnos meglehetősen nehéz helyzetbe került, mivel az egyik nevezett versenyző nem tudott vízumot szerezni. A verseny szervezői segítettek: a cseh csapat tartalékba helyezte párját az ukrán résztvevővel. - Remek partner! - mondta cseh partneréről Vitaly Eremchuk, a verseny gyakorlati fordulójának befejezése után.

nagyítás
nagyítás

Egy szlovén csapat lett a Knauf Junior Trophy 2014 győztese. A második helyezett az osztrák, a harmadik a horvát résztvevők lettek. Oroszországból (Novoszibirszk Építészeti és Építőmérnöki Főiskola) érkező hallgatók egy csoportja 9. helyezést ért el (az elméleti és gyakorlati pontokat tekintve), és a gyakorlati feladat értékelésének eredményei szerint a mieink 6. lettek, javítva az eredményünket 2012, ahol csak a 11. voltunk …

nagyítás
nagyítás

A bajnokság három napja alatt a résztvevők nemcsak kézműves és szakmai készségekben versenyeztek, hanem Prága történelmi részén küldetésben is részt vettek, vegyes csapatokban tekéztek és egyfajta minigolfot gipszkarton pályán. A nyelvi akadályok ellenére a résztvevők megtalálták a közös nyelvet, és sikerült barátkozniuk.